22 maj 2015

WISŁA - Dom Wczasowy "Smrek"

Zdjęcia wykonano: 22.05.2015 
Atrakcyjność obiektu : duża
Dostępność niezabezpieczony
Informacje dodatkowe: zamieszkany przez bezdomnych
  Dom Wczasowy ‘Smrek’ w Wiśle (woj. śląskie) –  Dom Wczasowy Kopalni Węgla Kamiennego ‘Staszic’ w Katowicach.
 Niestety więcej ustalić się nie udało. Brak informacji na temat roku budowy itp itd. Wiadomo że został zamknięty ok. 2006 roku.

Informacje na temat domu wczasowego ze strony LINK

 "Obiekt dysponuje 155 miejscami w pokojach 2-osobowych z pełnym węzłem sanitarnym i TV, w pokojach typu studio (2os. + 3os.) również z pełnym węzłem sanitarnym, w pokojach 4-osobowych z natryskami, w pokojach 1-2-3 osobowych z umywalkami. Na terenie obiektu znajduje się: stołówka, duża sala TV, sala szkoleniowa i rekreacyjna (ping-pong, piłkarzyki, bilard). Oprócz tego udostępniamy naszym Klientom boisko sportowe, plac zabaw, zadaszony grill oraz krąg ogniskowy. Zimą zachęcamy do skorzystania z oddalonego o 800 m wyciągu orczykowego, oświetlonego do 22.00 (2-osobowy, dł. 500 m, różnica wzniesień 110 m). W pobliżu DW "SMREK" znajduje się: rzeka Wisła, Muzeum Beskidzkie, kino, amfiteatr, basen kryty, basen letni, korty tenisowe."

Informacje techniczne:

Ośrodek położony na 1,6 hektarowej działce o bardzo lekkim nachyleniu z dojazdem z drogi asfaltowej.
Ośrodek składa się z trzech budynków o powierzchni całkowitej 3187 mkw.
  1. Budynek główny o powierzchni 2332,4 mkw, trzy kondygnacyjny, murowany, niepodpiwniczony, przykryty płaskim stropodachem
  2. Budynek jadalni z zapleczem o powierzchni całkowitej 507,8 mkw dwu kondygnacyjny, murowany, niepodpiwniczony, przykryty płaskim stropodachem.
  3. Budynek warsztatowo-socjalny powierzchnia całkowita 296,8 mkw dwu kondygnacyjny, podpiwniczony, przykryty płaskim stropodachem. Bardzo dobra lokalizacja, Hotel położony w 600m od centrum na wzniesieniu z przepięknym widokiem w pobliżu wyciągów narciarskich. 

Komentarz znaleziony na stronie LINK

 " Znam historię tego miejsca, jest dość przykra. Dom wczasowy powstał na przełomie lat60/70 był to dom kwk staszic, rodziny górników wraz z dziećmi spędzały tu głównie ferie zimowe, były też kolonie dla dzieci. W latach 90 powstał holding węglowy który po jakimś czasie zaczął się pozbywać wszystkich "socjali" w tym dw Smrek. Trochę o obiekcie: parter to recepcja, sala telewizyjna, dyrekcja, sala gier i bar z podwieszanym przeszklonym sufitem podświetlanym kolorowymi żarówkami. 1 lub 2 piętro nie pamiętam już dokładnie to stołówka z mozaiką z terakoty zawsze dobre świeże jedzenie, na filarach żyrandole połączenie żarówek i świetlówek. Na każdym piętrze telewizor a także w apartamencie (3 w całym obiekcie posiadają lodówkę), pokoje z sanitariatami i łazienkami w zależności od standardu a także ogólnie dostępne wc i prysznice na każdym piętrze s obiekcie 1 telefon w recepcji oraz wypożyczalnia sprzętu zimowego. Tak pamiętam DW Smrek mniej więcej w połowie lat 90"

Lata świetności obiektu - zdjęcia ze strony http://noclegi.pl/dwsmrek

 GALERIA ZDJĘĆ - 90 FOTEK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz